Model.HeaderVisualTitle
Klassiek

Koffieconcert - Sedna Heitzman

De Laatste Akte: Romeo en Julia & Sjostakovitsj’ afscheid

{{ toLongDayMonthStr(event.startDate) }} | {{ toShortTimeStr(event.startDate)}}

{{ toDateTimeStr(event.startDate) }}   Heeft pauze   Geen pauze

{{ event.venueRoom.name }}
Prijzen zijn excl. administratiekosten. Per boeking € 2,00 voor e-tickets of € 3,50 voor gewone tickets.

In De Laatste Akte verbindt altvioliste Sedna Heitzman Prokofievs dramatische Romeo en Julia met Sjostakovitsj’ laatste compositie: een indringend muzikaal afscheid.

De Laatste Akte vormt het dramatische uitgangspunt van dit programma. Altvioliste Sedna Heitzman plaatst een selectie uit Prokofievs Romeo en Julia in een intieme kamermuzieksetting voor altviool en piano.

In De Laatste Akte klinkt de altviool als een vertellende stem die het tragische liefdesverhaal van Shakespeare tot leven brengt. De beroemde dansen en lyrische momenten uit Prokofievs ballet krijgen zo een nieuwe, persoonlijke intensiteit.

Sjostakovitsj’ laatste compositie
Sjostakovitsj’ laatste compositie vormt het aangrijpende slot van dit programma. De Sonate voor altviool en piano op.147 schreef hij in 1975, kort voor zijn dood, als een verstild en persoonlijk afscheid.

In Sjostakovitsj’ laatste compositie klinkt een wereld van introspectie en melancholie. De muziek kijkt terug op een bewogen leven en wordt vaak gehoord als het intieme muzikale testament van een van de grootste componisten van de twintigste eeuw.

Uitvoerenden + Programma

Sedna Heitzman – altviool
 piano – n.n.b.

S. Prokofiev – Suite uit Romeo en Julia op.64 (selectie), arr. voor altviool en piano
D. Sjostakovitsj – Sonate voor altviool en piano op.147

De koffieconcerten zijn inclusief een drankje en een petit four.

{{ toDateTimeStr(event.startDate) }}   Heeft pauze   Geen pauze

{{ event.venueRoom.name }}
Prijzen zijn excl. administratiekosten. Per boeking € 2,00 voor e-tickets of € 3,50 voor gewone tickets.

Geen gevonden

Deel deze voorstelling via: